Siłownia ozone KrakówĆwiczenia pilates, a zdrowie

Ćwiczenia pilates, a zdrowie

by

Ćwiczenia powinny towarzyszyć nam na co dzień, a to dlatego, że dzięki nim możemy dbać nie tylko o swoją kondycję fizyczną, ale także o zdrowie. Ważne jest, aby poświęcić im przynajmniej 15 minut dziennie, choć jak wiadomo – nie zawsze możemy znaleźć na to czas. Promowaniem zdrowego trybu życia zajmuje się między innymi portal dla kobiet. Dlaczego właśnie on? Ponieważ kobiety, zwłaszcza mające małe dzieci, nie zawsze mogą pozwolić sobie na chwile tylko dla siebie. Różnorodne portale kobiece zajmują się promowaniem zdrowego trybu życia i pełne są porad dotyczących tego jak i gdzie ćwiczyć. Panie mogą się z nich dowiedzieć, jak dbać o kondycję nawet wtedy, kiedy zajmują się one gotowaniem czy sprzątaniem.

Jednymi z bardziej promowanych form ćwiczeń są ćwiczenia pilates. Powstały one na początku XX wieku, jednak dopiero teraz zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi mimo wszystko nie lubi się przemęczać i ćwiczyć w różnorakich fitness klubach, a pilates to rodzaj ćwiczeń właśnie dla takich odrobinę leniwych, ale cierpliwych. Świetnie wpływają one na samopoczucie, gdyż wykonuje się je w rytm muzyki relaksacyjnej, a także kształtują sylwetkę całego ciała, ponieważ wykonywane są powoli. W swojej pierwotnej postaci do ćwiczeń pilates nie potrzebny był żaden sprzęt, prócz maty. Dzisiaj w fitness klubach jedną z form tych ćwiczeń są ćwiczenia ze sprzętem, jednak możemy je wykonywać w domu bez niego. Niewątpliwym plusem tego rodzaju ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, nawet takich o których nie wiedzieliśmy, że istnieją.

Ćwiczeń pilates nie może wykonywać każdy. Wśród osób, dla których nie są zalecane, lub które powinny zasięgnąć porady lekarza są kobiety w ciąży, osoby powyżej czterdziestego roku życia, osoby cierpiące na choroby układu krążenia, osoby otyłe lub z widoczną nadwagą, osoby długo nie podejmujące wysiłku fizycznego, osoby z chorobami i zaburzeniami układu kostnego i mięśni.
Oczywiście portale dla kobiet promują nie tylko tego rodzaju ćwiczenia, jednak z uwagi na ich popularność w ostatnim czasie, warto o nich było powiedzieć kilka słów. Nie należy się zniechęcać, jeżeli nie zaobserwujemy u siebie natychmiastowego efektu. Wszystkie rodzaje ćwiczeń mają to do siebie, że wymagają systematyczności. Nawet na różnorodnych stronach internetowych poświęconym tematyce kobiecej jest o tym wspomniane. Często zdarza się, że po prostu mamy tzw. słomiany zapał, jednak postarajmy się aby nie zgasł on po trzech dniach ćwiczeń i odczuwalnym bólu mięśni. To, że na przykład bolą nas mięśnie brzucha oznacza tylko, iż prawidłowo wykonujemy ćwiczenia, a przecież to plus, gdy chcemy zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Inne wpisy:

Back to Top