3 mity na temat starzenia się skóry, w które powinieneś przestać wierzyć

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zmarszczki są nieuniknionym towarzyszem starości a wiek osoby określamy na podstawie stanu jego skóry na twarzy i szyi. Ale co, jeśli zmarszczki i wiek nie są ze sobą powiązane, a istnieje możliwość uzyskania gładkiej skóry bez kremów i zastrzyków?

 

 

 

Na twarzy i szyi skoncentrowanych jest 29 kości czaszki i około 100 mięśni, które są w ciągłym ruchu. To niezwykle złożony projekt, który określa indywidualne cechy twarzy. Z wiekiem w tym układzie zachodzą zmiany: zanik i wysychanie mięśni, skurcz naczyń włosowatych, a nawet zmienia się kształt czaszki. Głównym kryterium takich zmian związanych z wiekiem są zmarszczki. Istnieje wiele mitów na temat zmarszczek korzystnych dla kosmetyczek. Przyjrzyjmy się trzem najpopularniejszym z nich.

Najczęstsze mity na temat starzenia się skóry

Mit numer 1. Skóra rozciąga się z wiekiem

Ciało ludzkie to wyjątkowy system zdolny do samoleczenia. W tym skóra: u zdrowej osoby kurczy się i dopasowuje do wewnętrznych zdeformowanych struktur. Dlatego głównym powodem pojawiania się zmarszczek i zwiotczenia skóry są mięśnie, a nie rzekomo osłabiająca się przez lata funkcja regeneracji.

To prawda, że nie dotyczy to osób z różnymi patologiami wywołującymi obrzęki (choroby nerek i układu krążenia) lub z częstymi wahaniami masy ciała. W takich przypadkach skóra nie będzie miała czasu na regenerację i opadnie.

Mit numer 2. Mięśnie twarzy tracą napięcie z wiekiem

Zaskakujące jest to, że właśnie z powodu hipertoniczności mięśni pojawiają się fałdy na czole i grzbiecie nosa, nosowo-wargowych i innych.

Prawie wszystkie mięśnie twarzy są w ciągłym napięciu, co powoduje ich skurcze i kurczenie się. Ten proces nazywa się hipertonicznością a ponieważ mięśnie twarzy są przyczepione do skóry z jednej strony, kiedy się kurczą, nadmiar skóry odpada w fałdzie.

Doświadczenie życiowe mówi nam, że zmarszczki wokół oczu, na czole, obwisłe policzki, niewyraźny kontur twarzy i fałdy na szyi to związane z wiekiem zmiany w wyglądzie. Chociaż wszystkie te objawy są wynikiem skurczu mięśni.

Tak więc fałdy nosowo-wargowe w okresie dojrzewania są zawsze hipertonią mięśni twarzy, które ostatecznie zostaną wypełnione limfą (limfą). Ale jesteśmy przyzwyczajeni do przypisywania zmarszczkom cech wieku i widząc wyraźne fałdy nosowo-wargowe u 15-letniej dziewczynki, przypisujemy je indywidualnemu wyglądowi, rodzajowi zapału.

Hipertonia pojawia się w wyniku częstego stresu i aktywności emocjonalnej: wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca mięśni twarzy. Dlatego utrata napięcia skóry w sytuacjach stresowych jest zawsze skurczem mięśni mimicznych i żujących, a nie odwrotnie.

Mit numer 3. Nie można przywrócić elastyczności skóry

Skóra, która wizualnie straciła elastyczność, w rzeczywistości zwisa między blokami mięśni. Kiedy zaczynamy walkę o przywrócenie jej kremami, serum i maskami, wystarczy uwolnić ją z zacisku mięśni.

Sytuację można zobrazować na przykładzie banera używanego w demonstracjach – dwóch patyków z naciągniętym płótnem. Jeśli rozciągniesz drążki na boki, plakat będzie płaski i napięty, jeśli poluzujesz to, zwiśnie. Również ze skórą: gdy pojawia się blokada mięśni, nadmiar skóry zwisa między nimi.

Dlatego ani krem, ani serum nie pomogą przywrócić elastyczności. W końcu, jeśli posmarujesz baner kremem lub olejem, nie wyprostuje się, dopóki patyki, na których jest trzymany, nie zostaną rozciągnięte na boki.

Samodzielny masaż zmarszczek na twarzy

W zapobieganiu blokadom mięśni pomaga masaż twarzy . Ponieważ hipertoniczność prowadzi nie tylko do zmarszczek ale także do bólów głowy i matowej cery z powodu słabego krążenia krwi, powinien być wykonywany regularnie przez wszystkich. Cieszmy się, że do samodzielnego masażu nie jest wymagana żadna wiedza ani umiejętności w tym zakresie.

Zabieg wykonujemy wyłącznie na twarzy oczyszczonej z kosmetyków dekoracyjnych i tylko czystymi rękami. Podczas masażu nie naciskaj mocno na skórę, aby uniknąć mikrourazów i pojawienia się siatek naczyniowych. Dotyczy to szczególnie skóry wokół oczu – wszystkie ruchy powinny być miękkie i delikatne.

Zajmij wygodną pozycję, zrelaksuj się.

Delikatnymi ruchami kilkakrotnie przesuwaj opuszki palców od nasady nosa do policzków, potem również dłońmi.
Używając umiarkowanego nacisku, przesuń opuszkami palców od nasady nosa do włosów (środek czoła).
Dwoma palcami wskazującymi masuj punkt między brwiami okrężnymi ruchami. Przesuwaj palcami po brwiach w kierunku skroni i masuj je. Następnie wróć do punktu wyjścia między brwiami i powtórz wszystko od nowa.
Delikatnymi i delikatnymi okrężnymi ruchami wmasuj pod brwiami, przesuwając się od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego kącika oka.
Delikatnie wmasuj również dolną powiekę, poruszając się w przeciwnym kierunku – od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.
Wykonując okrężne ruchy, z umiarkowanym naciskiem, przesuń palce od środka górnej wargi do kości policzkowych.
I od środka dolnej wargi tymi samymi ruchami przesuń palce do policzków.
Masuj boki i tył szyi od dołu do góry opuszkami palców, a przód i tył dłoni od nasady szyi do podbródka.
Aby poprawić krążenie krwi, po zakończeniu zabiegu lekko poklep twarz opuszkami palców.

Ten samomasaż trwa około pięciu minut. A czas zabiegu nie ma znaczenia: możesz to zrobić przed snem, aby całkowicie się zrelaksować lub w ciągu dnia, aby rozładować napięcie.

Aby wyglądać młodziej niż w swoim wieku, nie musisz kupować drogich reklamowanych kremów ani zgadzać się na zastrzyki w gabinetach kosmetycznych. Minimalna pielęgnacja twarzy i samodzielny masaż są często dużo skuteczniejsze niż nowe produkty z branży kosmetycznej.

 

 

Żródło: Econet