Kąt młodości: jak zapobiegać zwiotczeniu twarzy

Stopiona dolna część twarzy powoduje, że się starzejesz i sprawia, że wyglądasz mniej atrakcyjnie. Tak zwany „ kącik młodości ” to linia podbródka i szyi. Aby twarz była zawsze młodzieńcza, kąt ten powinien wynosić 90 stopni. Prawidłowa postawa odgrywa tutaj ważną rolę.

 

 

Kącik młodości. Tak mówią o kącie 90 °, utworzonym przez podbródek i linię szyi. Ten kąt spełnia ogólnie przyjęte kanony piękna, nadając osobie bardziej młodzieńczy i atrakcyjny wygląd. Kąt jest zaburzony z powodu dziedzicznych tendencji i znacznych zmian wagi. Z biegiem lat kąt również stopniowo staje się tępy, w wyniku czego na szyi tworzą się fałdy.

Jak zachować „zakątek młodości”

„Kącik młodości” utrzymywany jest w naturalny sposób do około 30 roku życia. Dla osób o prawidłowej postawie kąt jest dłuższy – jeśli głowa jest prosta, nie pozwala to na opadanie skóry w podbródku. Kąt młodości jest nadal zachowany przy wystarczająco wytrenowanych mięśniach twarzy.

Czynniki wpływające na stan kąta podbródka

  • położenie kości gnykowej,
  • mięsień dwubrzuścowy, który unosi tę kość,
  • mięsień szczękowo-gnykowy wyściełający jamę ustną.

Z biegiem lat zmiana „kąta młodości” następuje na skutek osłabienia mięśni, odkładania się złogów tłuszczu pod skórą. Jeśli z jakiegoś powodu przybieramy na wadze, w okolicy brody gromadzi się tłuszcz i na skutek niedostatecznego utrwalenia tkanki łącznej zaczyna opadać.

„Kącik młodości” – od wielu lat

W tym pytaniu pomocne będą:

Ćwiczenia na mięśnie twarzy.

Ważne jest, aby ćwiczyć mięśnie twarzy. Jest to zarówno obszar problemowy, jak i inne obszary twarzy.
Najważniejsza jest gimnastyka, w której zaangażowany jest język, mięśnie płatkowe i mięśnie karku.
Samodzielny masaż japoński o nazwie Zogan (Asahi), drenaż limfatyczny. Ważne jest, aby normalizować przepływ limfy (modelowanie twarzy).

Zapobieganie wiotczeniu twarzy

  • nie śpij na miękkiej wysokiej poduszce;
  • trenujemy postawę.

Jak prawidłowo trzymać głowę, aby zachować młodzieńczy kąt

Jak możesz przywrócić / utrzymać nieskazitelną linię podbródka?

Ważne jest prawidłowe noszenie głowy.

Jeśli osoba zaokrągli plecy, głowa i szyja poruszają się lekko do przodu, w wyniku czego między brodą a szyją powstaje kąt większy niż 90 stopni. Kiedy osoba prostuje się a broda jest lekko opuszczona, ten kąt jest ostry. Dlatego pojawiają się nieatrakcyjne fałdy.

Ale warto podnieść podbródek i stworzyć w przybliżeniu kąt prosty między nią a szyją, skóra jest wygładzona, zaangażowane są mięśnie trzymające głowę. W mięśniach podpotylicznych można wyczuć lekkie napięcie, dzięki czemu szyja pozostaje młoda. Pamiętaj tylko, aby przez cały dzień zachować młodzieńczy kąt.

Będzie miło, jeśli ktoś będzie obserwował Cię z boku i pomoże Ci dopasować pozycję tak, aby szyja była na swoim miejscu.

 

 

Źródło: Econet