Kobieta w strefie ciężarów

Zwykle uważa się, że kobieta w strefie ciężarów na siłowni to nietypowe zjawisko. Pora porzucić to przestarzałe myślenie – ćwiczenia siłowe służą każdemu.

 

 

 

Odkąd siłownie pojawiły się w naszym życiu, narosło wokół nich wiele mitów. Jeden z nich mówi, że kobieta w strefie ciężarów to niecodzienne zjawisko. Wiele kobiet unika tego miejsca z różnych powodów. Przyjrzyjmy się im.

Kobieta w strefie ciężarów: dlaczego nie?

Jest wiele powodów, dla których kobiety unikają strefy ciężarów, a wszystkie mają jeden wspólny mianownik: mity. Oto niektóre z nich:

Wstyd

Nieśmiałość i wstyd mogą sprawiać, że kobiety trzymają się z dala od treningu siłowego. Obawiają się spojrzeń i wyśmiewania ze strony mężczyzn, nie wierzą w swoje siły. To jest mit!

W dzisiejszych czasach siłownia jest dla wszystkich. Jeśli potrzebujesz pomocy, możliwe nawet, że mężczyźni wyciągną do ciebie rękę. Sprawdź sama!

Obawa przed nadmiernym przyrostem masy mięśniowej

Należy pamiętać, że przyczyną nadmiernego przyrostu mięśni u mężczyzn jest testosteron, którego u kobiet brak. Zbyt mocno umięśnione kobiety to zwykle jednak te, które kulturystyce poświęciły swoje życie.
By osiągnąć taki efekt potrzeba kilku lat wielogodzinnych treningów, ośmiu specjalnych posiłków dziennie, odżywek białkowych a nawet męskich hormonów. Bez obaw więc, ciężary jedynie ujędrnią twoje mięśnie.

Przekonanie, że to niekobiece

Wiele z nas obawia się uszczerbku na kobiecości. Nic z tych rzeczy! Przecież uważane za symbole doskonałości modelki kształtują swoje ciała w strefie ciężarów. Zapomnij o mitach i kompleksach.

Kobieta w strefie ciężarów: tak!

Dziewczyny, nie obawiajcie się! Utrata wagi, wzmocnienie mięśni, zwiększenie wytrzymałości, nabycie masy mięśniowej – to wszystko możecie osiągnąć poprzez trening siłowy.
Nie ma oddzielnych ćwiczeń dla kobiet i ćwiczeń dla mężczyzn. Trening kardio wprawdzie spala kalorie, ale nie wzmacnia mięśni.
Mięśnie potrzebują silnej stymulacji, by rosnąć i się wzmacniać. Można to osiągnąć jedynie za pomocą treningu siłowego. Najpierw zapewne nie podniesiesz dużej wagi i będziesz odczuwać frustrację. Zachowaj jednak spokój, na siłowni każdy zajmuje się sobą i nikt nie będzie cię oceniał.

Powoli będziesz się wzmacniać i poprawi się twoja wytrzymałość.

Wypracowanie wymarzonej sylwetki możliwe jest tylko poprzez pracę nad wszystkim aspektami: spalaniem kalorii, umięśnieniem i odżywianiem. Jeśli zaniedbasz jeden z filarów, nie osiągniesz rezultatów.

Jeśli chcesz zrzucić parę kilogramów, powinnaś też wzmacniać ciało, by skóra nie zaczęła wiotczeć i by nie stracić wytrzymałości. Osiągniesz to tylko za pomocą treningu siłowego. Nie bój się więc i zacznij pracować nad całym ciałem.

Czy strefa ciężarów to miejsce dla kobiety? Oczywiście. Nie tylko możesz, ale nawet powinnaś się tam udać. Odważ się więc i ciesz się efektami!

 

 

Źródło: fitpeople.com