Limfodrenażowy masaż ciała – w jakich miejscach go robić?

Zadaniem układu limfatycznego jest usuwanie z naszego organizmu toksyn, alergenów, bakterii, czyli on przyjmuje aktywny udział w funkcjonowaniu odporności.

 

 

 

W wyniku naszego, nie zawsze poprawnego trybu życia, chorób, niepoprawnego odżywiania, stresów, układ limfatyczny z czasem przestaje poprawnie funkcjonować, nie zdąża usuwać śmieci z naszego organizmu. W wyniku tego pojawiają się obrzęki, cellulit, żylaki, choroby infekcyjne i wirusowe, niezdrowy kolor twarzy. Po to, aby zachować młodość i urodę w ciągu wielu lat, fachowcy zalecają przeprowadzać zabiegi masażu limfodrenażowego ciała wszystkim, kto dba o własne zdrowie.

Zabieg polega na masowaniu węzłów limfatycznych. Technika wykonania masażu limfodrenażowego potrzebuje wspaniałej wiedzy anatomii człowieka i powinien go wykonywać jedynie fachowiec. W innym wypadku jedynie zaszkodzisz własnemu organizmowi.

W jakich miejscach robią masaż limfodrenażowy?

  1. Masaż limfodrenażowy piersi jest bardzo korzystny kobietom po zakończeniu laktacji. To da możliwość podciągnąć piersi i pozbyć się rozstępów.
  2. Masaż limfodrenażowy twarzy i szyi jest profilaktyką przedwczesnego starzenia, usunie obrzęki, polepszy odżywianie komórek i krwiobieg podskórny, a to oznacza, że zapobiega pojawieniu się zmarszczek.
  3. Masaż limfodrenażowy kończyn dolnych jest zalecany jako profilaktyka i leczenie żylaków, ponieważ dana choroba powstaje w wyniku zaburzenia limfotoku w naczyniach.
  4. Masaż limfodrenażowy brzucha i bioder wykonują podczas leczenia cellulitu, ponieważ podczas masażu usuwa się nadmiar cieczy pod skórą, szkodliwe substancje, które skupiają się i tworzą “skórkę pomarańczową”.
  5. Masaż limfodrenażowy również aktywnie jest wykorzystywany podczas odchudzania się, ponieważ przyczyną zbędnej wagi zazwyczaj są problemy z przemianą materii, skupieniem się cieczy w organizmie. Dlatego wykorzystują ogólny masaż limfodrenażowy, który przyśpiesza metabolizm i sprzyja szybkiemu usuwaniu toksyn z organizmu wraz z nadmiarem cieczy.

Jedyne co musisz zrobić to znaleźć dobrego fachowca i rozpocząć odnowienie własnego organizmu za pomocą masażu limfodrenażowego.

 

 

 

Źródło: womanadvice.ru