Naturalne środki na usuwanie rozstępów

Rozstępy to liniowe faliste zaniki skóry. Kiedy się pojawiają, są czerwone lub różowe, ale z czasem stają się białe lub srebrne. Mogą pojawić się na dowolnej części ciała, ale najczęściej jest to brzuch, dolna część pleców, piersi, przedramiona, pośladki i uda.

 

 

Ich wygląd wynika z fizycznego rozciągnięcia skóry (kulturystyka, ciąża, otyłość, szybki wzrost i rozwój w okresie dojrzewania). A także zmiany hormonalne w organizmie (ciąża, okres dojrzewania). Główną rolę w powstawaniu rozstępów odgrywają geny i rodzaj skóry.

Występują częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Jak powstają rozstępy?

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Łodygi powstają w warstwie środkowej, skórze właściwej, gdy tkanka łączna wykracza poza granice jej elastyczności oraz po gwałtownym rozszerzeniu się skurczu skóry spowodowanego gwałtownym wzrostem lub przybieraniem na wadze. Niskie napięcie powoduje pękanie skóry właściwej, co przyczynia się do zobaczenia głębszej warstwy skóry, a przede wszystkim, w miarę wzrostu ciała, silne tkanki łączne w skórze właściwej rozprzestrzeniają się powoli, a przy szybkim wzroście włókna są rozciągane i wypalane.

Główną przyczyną rozstępów, oprócz predyspozycji genetycznych, są hormony, ponieważ wraz z ich działaniem skóra traci elastyczność, także ciąża, pełnia i otyłość, cukrzyca, szybka utrata masy ciała.

Jak pozbyć się rozstępów?

Istnieje wiele zabiegów i produktów kosmetycznych, które mogą pomóc w redukcji rozstępów, ale chcielibyśmy pokazać 3 skuteczne sposoby na pozbycie się rozstępów po odchudzaniu.

  1. LECZENIE ROZSTĘPÓW

– Wiele badań wykazało, że rozstępy najlepiej reagują na leczenie we wczesnych stadiach i wtedy są one nadal fioletowe lub czerwone, a kiedy stają się białe lub srebrne, trudniej je leczyć, ale istnieją dwie główne kategorie metod do leczenia rozstępów, takich jak miejscowe i chirurgiczne.

  1. MIEJSCOWE PRODUKTY RECEPTURY

– Więc jeśli masz rozstępy, możesz wybrać kurację miejscową, która obejmuje żele i kremy, takie jak Retin-A (tretinoina) lub Tazorac, które mają za zadanie stymulować kolagen w celu poprawy rozstępów z czasem, ale musisz to wiedzieć znikną tylko zabarwione na różowo / fioletowo ślady. A jeśli masz już szaro-biały ślad, nie powinieneś używać tych kremów, ponieważ Twoje rozstępy nie zareagują na leczenie.

Ważne:

– nie używaj tych kremów w okresie ciąży lub karmienia piersią, ponieważ mają działanie teratogenne i mogą powodować wady wrodzone.

  1. DOMOWE ŚRODKI ZARADCZE

– Liderami w walce z rozstępami są też naturalne domowe środki, bo nie zawierają one składników chemicznych i nie wpływają niekorzystnie na zdrowie, ale należy zaznaczyć, że domowe środki są skuteczniejsze we wczesnych stadiach rozstępów, a Ty Potrafi wyszukiwać w Internecie skuteczne przepisy na domowe środki zaradcze.

Możesz również zmniejszyć ryzyko wystąpienia rozstępów, postępując zgodnie z naszymi wskazówkami:

– Podczas diety należy dążyć do stopniowej utraty wagi
– Należy unikać diety jo-jo
– Utrzymywać zdrową wagę
– Stosować zdrową dietę bogatą w witaminy i minerały
– Powolny i stopniowy przyrost masy ciała w czasie ciąży
– I nie zapomnij pić dużo wody (6-8 filiżanek dziennie).

 

 

Źródło:  Team Fitness Training