Sok brzozowy leczy zapalenie pęcherza i nie tylko! Oto szczegóły

Sok brzozowy jest prawdziwym lekarstwem na wiele chorób. Ma właściwości moczopędne, wyczerpujące, gojące, przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, astmatyczne. Ma wiele zastosowań!

 

 

 

Jest również bardzo dobrym środkiem dezynfekującym. Jest korzystny dla chorób nerek i pomaga w utrzymaniu ich zdrowia.


Eksperci twierdzą, że sok brzozowy jest przydatny w chorobach takich jak cukrzyca, otyłość, wodobrzusze, zaparcia, obrzęki, nadciśnienie, zapalenie nerek, zapalenie pęcherza, kamica, gorączka, grypa, zapalenie zatok, anemia i bezsenność.

W medycynie naturalnej liście brzozy są używane głównie ze względu na właściwości uśmierzające ból. Ostatni , ale nie mniej ważne, roślina pomaga zmiękczyć i regenerujące skórę. Sok brzozowy jest bardzo przydatny w leczeniu lub łagodzeniu egzemy, łysienia, łuszczycy.
Stosowany zewnętrznie ma działanie terapeutyczne. Najbardziej skuteczny przy reumatyzmie, artrozie, zapaleniu stawów, dermatozie, łuszczycy, cellulicie i trądziku.

Brzoza jest doskonałym źródłem witaminy C.Z niej można używać liści, kory, pąków, soku do celów leczniczych.

• Napar z kory brzozy zwalcza grypę i gorączkę, łagodzi bóle brzucha i kolki, obniża zły cholesterol i zwalcza infekcje.
• Liście brzozy są naturalnym środkiem przeczyszczającym i pomagają złagodzić zaparcia. W ten sposób można z nich zrobić herbatę.
• Dzięki właściwościom przeciwzapalnym herbata brzozowa zmniejsza bóle brzucha, skurcze, wzdęcia i biegunkę.
• Płukanie włosów naparem z kory brzozy lub liści jest przydatne w przypadku łupieżu i łamliwych włosów.
• Olejek eteryczny z liści brzozy pomaga złagodzić bóle reumatyczne.

 

 

Źródło: lifter.com.ua